Het pannenkoekenboek van Eric Carle

het pannenkoekenboek

Floris lust wel een pannenkoek als ontbijt. Mama is al druk bezig in de keuken, en als Floris een pannenkoek wil, moet hij wel meehelpen. Eerst moet hij het tarwe afsnijden en naar de molenaar brengen. Floris moet meehelpen met het dorsen van de tarwe. Dan maalt de molenaar het meel voor Floris. Hij brengt het naar mama om de pannenkoek te bakken. Maar mama heeft een ei nodig en stuurt hem naar het kippenhok. Floris wacht tot de kip een ei legt. Maar mama bakt nog steeds geen pannenkoek. Eerst moet Floris de koe melken, want er is melk nodig voor de pannenkoek. Wanneer hij de melk aan mama geeft, vraagt hij of ze eindelijk een pannenkoek wil bakken. Maar mama heeft ook boter nodig. Floris moet aan de slag met de karnton. Hij heeft intussen erge honger gekregen! Maar hij moet houtblokken halen zodat mama een vuur kan maken om de pannenkoek te bakken. Dan vraagt mama of hij niet iets zoets op zijn pannenkoek lust. Ze stuurt hem naar de kelder om iets uit te kiezen. Eindelijk staat alles klaar en mama vertelt Floris hoe je het beslag moet maken. Mama bakt de pannenkoek. Wat Floris nú moet doen, dat weet hij echt wel!

Een leuk en leerzaam boek voor kleuters vanaf vier jaar.

Posted in vertelstof voor kinderen.

Esther

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *