Strijkvelours: gaatjes-tip van Sanne

strijkvelours-7 strijkvelours5 strijkvelours-6

Ik hou van dingen die gebruikt zijn en ben heel blij met reeds (af)gedragen soepel geworden kleertjes…We krijgen wel wat door: reeds gedragen broeken, hemdjes, truitjes en jurkjes voor broer en zus. Heerlijk!

Joppe speelt blijkbaar nogal veel op zijn knieën of is het de zandbak waar hij elke dag in zit? In ieder geval verslijten die broeken, sinds hij naar school gaat, écht wel snel en de speeltuin doet de rest wel…

Ik hou ervan om dingen zelf te maken, daar kan ik intens gelukkig van worden.

Zitten er gaten ter hoogte van de knieën? Blijven haken aan een tak en een gat in de t-shirt? Een simpele oplossing is strijkvelours of flockfolie !

Strijvelours kan je vinden in allerlei leuke kleurtjes, het is een lapje dat je kan opstrijken, dat lekker zacht is en gemakkelijk te verwerken is. Ik heb gemerkt dat de lichte kleurtjes wel wat stof aantrekken…

Je kan er figuurtjes uit knippen of laat het je kind zelf doen, dat zullen ze helemáál leuk vinden. Ik heb gemerkt dat het nog beter houdt als je er ook nog eens over stikt, vooral op die knielapjes dan. Je kan ook  kant-en-klare ‘patches’ of appliccaties  vinden (o.a. bij veritas) maar dat vind ik minder spannend. Ikzelf vind het leuker om zelf iets te naaien, al is dat niet altijd bijzonder.

Strijkvelours kan je bij de chirowinkel (De Banier) vinden. Ikzelf kocht ze een hele tijd geleden online (Van Marieke.nl) en laatst vond ik er nog hele oude ribbelfluwelen in de kringloopwinkel…

Sanne, mama van Joppe en Lenna

(Foto’s textielmuseum.nl)

Posted in Knutselpret.

Esther

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *